IKP darba grupa

IKP darba grupa ir otra no divām galvenajām Fiskālās disciplīnas padomes darba grupām. Padomes locekļi - Mortens Hansens, Ulo Kāsiks un Mārtiņš Kazāks (vadītājs) piedalās šajā darba grupā.

Tās galvenais uzdevums ir neatkarīgs valdības budžeta plāna projekta novērtējums nākamajam gadam un turpmākajiem diviem gadiem. Tas ietver nominālā un reālā IKP novērtējumu, potenciālo augsmi, kā arī prognozēto ieņēmumu un izdevumu un valdības strukturālās bilances novērtējumu.

2017.gads
2017.gada 30.janvārī notika šīgada pirmā Fiskālās disciplīnas padomes IKP darba grupas sēde, tajā piedaloties arī Latvijas Bankas ekspertiem, tika apspriestas norises Latvijas makroekonomiskajā attīstībā. Sēdes galvenie secinājumi: lai arī politiskā nenoteiktība pasaulē saglabājas augsta, ekonomiskā aktivitāte un noskaņojums Latvijas galveno eksporta partnervalstu ekonomikās lielākoties ir diezgan labs, un Latvijas eksports pērn ir uzrādījis labus rezultātus. Situācija darba tirgū arī ir bijusi diezgan stabila, ienākumi ir auguši un mēreni ir audzis arī patēriņš. Vienlaikus atsevišķās nozarēs, kā būvniecība un transporta pakalpojumi novērojama nopietna lejupslīde. Problemātiska ir situācija investīciju sektorā: pašreizējā lejupslīde investīcijās apdraud mūsu eksportētāju konkurētspēju nākotnē. Tāpēc liela nozīme būs tam, cik drīz un cik efektīvi tekošā plānošanas perioda struktūrfondi nonāks Latvijas ekonomikā. Sēdes protokols. Februārī Fiskālās disciplīnas padome izvērtēja Finanšu ministrijas izstrādātās makroekonomikas prognozes 2016.-2020.gadam, kas tiks izmantotas valsts budžeta plānošanai minētajam periodam. Lai uzsāktu budžeta plānošanu kārtējam periodam, Finanšu ministrijai ir nepieciešams Fiskālās disciplīnas apstiprinājums makroekonomikas attīstības scenārijam. 

2017.gada 1.jūnijā notika šīgada otrā Fiskālās disciplīnas padomes IKP darba grupas sēde. Padomes biedri sarunās ar Latvijas Bankas pārstāvjiem Igoru Kasjanovu un Konstantīnu Beņkovski apsprieda pašreizējās tendences Latvijas tautsaimniecībā, t.sk. analīzēja atsevišķu nodokļu reformas priekšlikumu ietekmes makro-fiskālo novērtējumu. Sēdes protokols.

2016.gads
2016.gada 29.janvāra sēdes protokols.
2016.gada 31.maijā sēdes protokols.

2015.gads
2015.gada 11.februāra sēdes protokols.
2015.gada 9.jūlija sēdes protokols.
2015.gada 28.oktobra sēdes protokols.

2014.gads
2014.gada 16.oktobra sēdes protokols.

Pēdējo reizi saturs atjaunots : 2017. gada 11. septembrī