Saeima apstiprina amatā divus jaunus Fiskālās disciplīnas padomes locekļus  2020. gada 5. martā

“Ir liels gandarījums, ka Fiskālās disciplīnas padomi ir papildinājuši divi jauni augstas raudzes profesionāļi ekonomikas un finanšu jomā, ar plašu starptautisku pieredzi un izpratni par globālajiem ekonomiskajiem procesiem. Ļoti ceru, ka jauno kolēģu zināšanas būs jaudīgs resurss, kas sekmēs Padomes darbu un stiprinās fiskālo disciplīnu mūsu valstī,” atzīst FDP priekšsēdētāja Inna Šteinbuka.

Jaunas kandidatūras uz FDP locekļu amatiem bija jāizvirza, jo 2019. gada 31. decembrī beidzās pilnvaru termiņš trīs FDP locekļiem  - Jānim Platajam, Ingaram Eriņam un Ulo Kāsikam (Ulo Kaasik).

No 2020. gada 1. janvāra FDP vada Inna Šteinbuka, viņas vietnieks ir Rīgas Ekonomikas augstskolas Ekonomikas departamenta vadītājs Mortens Hansens, padomē darbojas arī publisko finanšu eksperts Andžs Ūbelis. 

Padomē apstiprinot A. Jakobsonu un M. Āboltiņu, Padome strādās piecu locekļu sastāvā. Fiskālās disciplīnas likums paredz, ka FDP tiek ievēlēti seši locekļi.

Andrejs Jakobsons ir RTU Rīgas Biznesa skolas mācībspēks un Domes loceklis. Specializējies makroekonomikas, vadības ekonomikas, darba ekonomikas un starptautiskās ekonomikas jomās. Pirms tam vadījis Pasaules Bankas projektus Baltijas valstīs. Bijis finanšu un nodokļu eksperts Latvijas Darba devēju konfederācijā. Ieguvis maģistra grādu ekonomikā Indianas Universitātē ASV.

Mārtiņš Āboliņš ir bankas “Citadele” ekonomists ar vairāk nekā desmit gadu pieredzi Latvijas un globālo ekonomisko procesu analīzē, un prognozēšanā. Iepriekš strādājis Latvijas Republikas Finanšu ministrijā, kur guvis plašu starptautisko pieredzi, pārstāvot Latviju Eiropas Komisijas un OECD darba grupā. Pieredzes apmaiņā strādājis Lielbritānijas Finanšu ministrijā. Absolvējis Latvijas Universitāti un ieguvis maģistra grādu ekonomikā