Latvijas ekonomiskajā attīstībā neviennozīmīgas tendences  2017. gada 31. janvārī

Fiskālās disciplīnas padome vakardien iekšzemes kopprodukta (IKP) darba grupas sēdē, piedaloties Latvijas Bankas ekspertiem, apsprieda norises Latvijas makroekonomiskajā attīstībā. 

"Lai arī politiskā nenoteiktība pasaulē saglabājas augsta, ekonomiskā aktivitāte un noskaņojums Latvijas galveno eksporta partnervalstu ekonomikās lielākoties ir diezgan labs, un Latvijas eksports pērn ir uzrādījis labus rezultātus. Situācija darba tirgū arī ir bijusi diezgan stabila, ienākumi ir auguši un mēreni ir audzis arī patēriņš. Vienlaikus atsevišķās nozarēs, kā būvniecība un transporta pakalpojumi novērojama nopietna lejupslīde," komentē IKP darba grupas vadītājs Mārtiņš Kazāks. "Problemātiska ir situācija investīciju sektorā: pašreizējā lejupslīde investīcijās apdraud mūsu eksportētāju konkurētspēju nākotnē. Tāpēc liela nozīme būs tam, cik drīz un cik efektīvi tekošā plānošanas perioda struktūrfondi nonāks Latvijas ekonomikā,” uzsver M.Kazāks.

Februārī Fiskālās disciplīnas padome izvērtēs Finanšu ministrijas izstrādātās makroekonomikas prognozes 2016.-2020.gadam, kas tiks izmantotas valsts budžeta plānošanai minētajam periodam. Lai uzsāktu budžeta plānošanu kārtējam periodam, Finanšu ministrijai ir nepieciešams Fiskālās disciplīnas apstiprinājums makroekonomikas attīstības scenārijam.