Fiskālās disciplīnas uzraudzības starpziņojuma preses brīfings

2019. gada 23. aprīlis

Uzaicinājums mediju pārstāvjiem

Lai paustu viedokli par Latvijas Stabilitātes programmu 2019.-2022.gadam, otrdien, 23.aprīlī plkst. 10:00 Fiskālās disciplīnas padome aicina uz preses brīfingu Finanšu ministrijas ēkā, 101. telpā, Smilšu ielā 1, Rīgā.

Preses brīfingā piedalīsies Jānis Platais, Padomes priekšsēdētājs, un Padomes loceklis Andžs Ūbelis, kuri sniegs viedokli par Padomes sagatavoto ikgadējo starpziņojumu par Latvijas Stabilitātes programmu 2019.-2022.gadam.

Preses brīfingā tiks skaidrots Padomes viedoklis par Finanšu ministrijas fiskālo nosacījumu aprēķiniem, kas ir par pamatu Stabilitātes programmai 2019.-2022. gadam.

Latvijas Stabilitātes programma ir vidēja termiņa politikas dokuments, kas raksturo Latvijas fiskālo politiku. Stabilitātes programma ir vērsta uz stingras un ilgtspējīgas fiskālās politikas īstenošanu un makroekonomiskās stabilitātes nodrošināšanu.

Kopš 2016. gada februāra Finanšu ministrijas izstrādātās makroekonomikas prognozes, ko izmanto par pamatu valsts budžeta plānošanai vidējā termiņā, tiek nodotas Fiskālās disciplīnas padomes (FDP) izvērtējumam un apstiprinājumam. Prognozes tiek apstiprinātas divas reizes gadā: izstrādājot Stabilitātes programmu, kā arī izstrādājot kārtējo vidēja termiņa budžeta ietvaru.

Preses pārstāvji aicināti apstiprināt savu dalību pasākumā, iepriekš zvanot vai rakstot e-pasta ziņu.
Dace Plato
SIA Baltic Communication Partners
dace.plato@bcp.lv
Tālr.: +371 26101 986