Makroekonomikas prognožu preses brīfings

2019. gada 15. februāris

Uzaicinājums mediju pārstāvjiem

Fiskālās disciplīnas padomes izvērtējusi  Latvijas makroekonomikas prognozes 2020.-2022.

Fiskālās disciplīnas padome (FDP) izvērtējusi un apstiprinājusi Latvijas makroekonomikas  prognozes 2020.-2022.gadam, ko izmanto par pamatu valsts budžeta plānošanai vidējā termiņā.

Lai plašāk informētu par Fiskālās disciplīnas padomes viedokli par 2020.-2022.gada Latvijas  makroekonomikas prognozēm,  FDP aicina uz preses brīfingu piektdien, 15. februārī, plkst. 10:00 Finanšu ministrijas ēkā, Smilšu ielā 1, Rīgā, 101. telpā 1. stāvā.

Preses brīfinga laikā Jānis Platais, Fiskālās disciplīnas padomes priekšsēdētājs, un Inna Šteinbuka, Fiskālās disciplīnas padomes locekle, komentēs prognozes par svarīgākajiem makroekonomikas rādītājiem u.c. jautājumiem:

  • IKP pieaugums,
  • Inflācijas prognoze,
  • Būtiskākie potenciālie riski, kas tuvākajos gados varētu ietekmēt Latvijas ekonomikas izaugsmes rādītājus,
  • FDP viedoklis par 2019. un 2020. gada valsts budžeta veidošanu.

Finanšu ministrijas izstrādātās makroekonomikas prognozes, ko izmanto par pamatu valsts budžeta plānošanai vidējā termiņā, kopš 2016. gada februāra tiek nodotas Fiskālās disciplīnas padomes izvērtējumam un apstiprinājumam. Prognozes tiek apstiprinātas divas reizes gadā: izstrādājot Latvijas Stabilitātes programmu, kā arī izstrādājot kārtējo vidēja termiņa budžeta ietvaru.

Preses pārstāvji aicināti apstiprināt savu dalību pasākumā, iepriekš zvanot vai rakstot e-pasta ziņu.

Dace Plato
SIA Baltic Communication Partners
dace.plato@bcp.lv, 26101 986